Милан и Торино играят при 3:1 в мач от втория кръг

...

НА ЖИВО: Милан - Торино 4:1, страхотен край на полувремето за росонерите

Милан и Торино играят при 3:1 в мач от втория кръг на Серия А. В 33-ата минута Кристиян Пулишич откри резултата, а четири по-късно Пер Шуурс изравни. В 42-ата минута Оливие Жиру даде задатък на домакините от дузпа. В 45-ата минута Тео Ернандес вкара трети гол за " росонерите ".

Първата по-опасна обстановка в мача беше пред вратата на гостите. Тео Ернандес получи топката отвън наказателното поле и насочи мощен удар, който профуча около вратата на Милинкович-Савич.  В 22-рата минута Иван Юрич беше заставен да извърши насилствена промяна и да вкара Пиетро Пелегри в игра на мястото на Санабрия. Секунди по-късно " росонерите " желаеха дузпа за игра с ръка, само че такава не беше отсъдена. Последва отдалечен шут на Леао, който прелетя над вратата.

" Росонерите " поведоха в 33-ата минута. Тогава Рубен Лофтъс-Чийк откри Кристиян Пулишич в наказателното поле, а американецът с акуратен удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Четири минути по-късно Торино изравни. Топката стигна до Пиетро Пелегри пред наказателното поле. Нападателят опита удар, който не се получи, само че се трансформира в подаване на Пер Шуурс, който от придвижване от няколко метра вкара за 1:1.

Милан бързо си върна задатъка, откакто получи дузпа в 42-ата минута. Тогава Алесандро Бонджорно игра с ръка след центриране отляво. Главният рефер Маурицио Мариани беше привикан от ВАР да изгледа обстановката, след което уточни бялата точка. Зад топката застана Оливие Жиру, който не сбърка за 2:1.

В продължението на първата част домакините имаха преднина от два гола. Рафаел Леао получи от Тео Ернандес отляво, след което пусна пас сред двама бранители в наказателното поле за французина. Той изпревари Милинкович-Савич, който излезе да го пресрещне, и копна топката над вратаря.

Милан - Торино 3:1

1:0 Кристиян Пулишич (33)

1:1 Пер Шуурс (37)

2:1 Оливие Жиру (42-дузпа)

3:1 Тео Ернандес (45+3)

Милан: Майк Менян, Давиде Калабрия, Малик Тиав, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Рубен Лофтъс-Чийк, Раде Крунич, Тижани Райндерс, Кристиян Пулишич, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Торино: Ваня Милинкович-Савич, Пер Шуурс, Алесандро Бонджорно, Рикардо Родригес, Мергим Войвода, Раул Беланова, Самуеле Рики, Иван Илич, Никола Влашич, Неманя Радонич, Антонио Санабрия